Skip to content
Učitavanje...

Potpredsednica Košarkaškog saveza Srbije za žensku košarku Ana Joković po drugi put Kuršumliji

Potpredsednica Košarkaškog saveza Srbije za žensku košarku Ana Joković, po drugi put boravila je u zvaničnoj poseti opštine Kuršumlija, gde je ovim lepim povodom sa predsednikom Regionalnog košarkaškog saveza Južne Srbije Vuletom Vukovićem i predsednikom opštine Kuršumlija Vojimirom Čarapićem, održan radni sastanak na kojem je bilo reči o dosadašnjim aktivnostima i rezultatima, aktuelnim ulaganjima u sport i sportsku infrastrkturu, kao i o nastupajućim planovima kada je ovaj sport u pitanju. Ženski košarkaški klub“Sveta Ana“, osnovan je 2018. godine, sa željom da promoviše zdrave navike i takmičarski duh kod devojčica.

Predstavnike Košarkaškog saveza Srbije srdačno je pozdravio predsednik opštine Kuršumlija Vojimir Čarapić sa saradnicima, direktorom ustanove za sport Sportski centar Aleksandrom Ilićem, predsednikom Sportskog saveza Kuršumlija Mikijem Aleksićem i trenerima muške i ženske selekcije: Slađanom Bradić i Igorom Matovićem.

„Značajna sredstva ulažemo za razvoj sportske infrastrukture, i trudumo se da našoj deci omogućimo bolje uslove za svakodnevno vežbanje, pripreme, takmičenja kada je reč o svim sportskim disciplinama. Naša deca su vredna, radna i talentovana, izuzetne razutate postižu na svim takmičenjima, te je u tom smislu i potrebno da imaju kvalitetne uslove za normalan rad i napredovanje“, rekao je predsednik Čarapić.

Ana Joković, istakla je ovim povodom da je po drugi put posle dve godine u Kuršumliji, zahvalivši predsedniku Čarapiću na srdačnoj dobrodošlici. „U Kuršumliji imamo dva kluba, moja želja je da omasovimo ovaj sport i podignemo svest kod mladih generacija kada je ženska košarka u pitanju. Po prvi put se u istoriji Kuršumlije održavaju kontrolni treninzi i najbolja deca iz istočne i južne Srbije imaju mogućnost da u ovoj prelepoj hali u Kuršumliji, gde su uslovi zaista odlučni, sve pohvale za njihov trud i rad, gde deca imaju toplu salu, čiste i uredne svačionice, što je jako važno. Volim i želim da idem u manjim sredinama, znam kako je u velikim gradovima, tako da sam sa velikim zadovoljstvom danas ovde, te se iskreno nadam da će se i ženska i muška košarka podići na jedan viši nivo, o čemu smo danas govorili na radnom sastanku. Moja poruka mladim ljudima Kuršumlije, je da se što više bave sportom, smanje korišćenje telefona i društevnih mreža. Svi smo svedoci koliko dece ima problema sa ravnim tabanima, kičmom, gojaznošću. Mi kao društvo moramo da nađemo način da se taj nagativan uticaj modernih trendova na mlade smanji, te ovom prilikom apelujem na trenere, nastavnike i pre svega roditelje da se uključe i isprate sve ovo o čemu govorimo, jedino ćemo svi zajedno naći načina da izbacimo loše navike naše dece i usmerimo ih ka pravim životnim vrednostima, poručila je Ana.

Regionalni košarkaški trening održan je u sportskoj hali u Kuršumliji, gde je učestovalo 100 devojčica iz 30 gradova. Sa mladim košarkašicama radili su : regionalni koordinator Nikola Stojanović i regionalni treneri – Zoran Kostadinović, Vladica Ranđelov, Ivan Kostić, Milena Vukićević i Igor Matović. Igor i Slađana zahvalivši Košarkaškom savezu Srbije, na prilici da se jedan ovakav sportski događaj održi baš u Kuršumliji, istakli su da je to dobar pokazatelj, i motiv da se trud i rad uvek prepozna. Slađana Bradić naglasila je da uz nesebičnu pomoć lokalne samouprave, sportskog centra, preduzeća „Planinka“ i drugih prijatelja košarke, naša deca imaju mogućnost da napreduju, rastu i razvijaju se u zdravom i sportskom duhu.

FOTO: Čedomir Savić RTV Kuršumlija

Back To Top