
Другог дана боравка у Куршумлији, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Никола Селаковић, положио је венац на споменик жртвама у ратовима 1990-2000 године и НАТО агресије
7. novembra 2023.
Дечији осмеси су највећи мотив да Србија буде још лепша, богатија и напреднија поручила је министарка за бригу о породици и демографију Дарија Кисић посетивши Куршумлију
15. novembra 2023.На конференцији „ЈЛС по мери младих“ свечано су уручени сертификати полазницама и полазницима петомесечног програма под називом “Партиципација младих у руралним срединама”. Конференција је одржана 08. новембра 2023 у просторијама Националне академије за јавну управу у Београду.
Овим је симболично обележен крај програма који је имао за циљ оснаживање младих да се укључе у креирање омладинске политике на локалу и додатно сензибилисање представниика јединица локалне самоуправе за рад са младима. Млади који долазе са рурала и из мање развијених општина као и представници 13 јединица локалне самоуправе добили су прилику да похађају тренинге и унапреде своја знања у областима омладинске политике и руралног развоја.
Програм “Партиципација младих у руралним срединама” је организован у оквиру пројекта „Перспективе за младе у руралним срединама у Србији“ и Националне академије за јавну управу. Пројекат спроводи Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерству са Министарством туризма и омладине, а у оквиру Немачке развојне сарадње у Србији.
Окупљенима се обратила Ивана Антонијевић, помоћница министра туризма и омладине које је истакла да су овакви програми и скупови доказ да између младих и представника институција постоји поверење као и да су јединице локалне самоуправе вредан савезник Министарства туризма и омладине у спровођењу Националне стратегије за младе која је усвојена раније ове године.
Дејан Милетић, вршилац дужности директора Националне академије за јавну управу, истакао је приликом отварања конференције да су стицање знања и унапређење капацитета посебно значајни за младе који се уз програме попут овог оснажују да граде будућност и покрећу позитивне промене у својим заједницама.
Марија Радовановић Никлановић, испред ГИЗ-а, честитала је свим присутнима на резултатима који су до сада постигнути и подсетила на значај локалне омладинске политике у опредељивању младих људи да остану у својим заједницама и у њима граде своју будућност. Поред сертификата, представницима јединица локалне самоуоправе уручене су и захвалнице за допринос развоју омладинске политике и оснаживање младих на локалу. У питању су локалне самоуправе које су са пројектом Перспективе за младе у руралним срединама у Србији потписале Меморандум о разумевању на основу кога су у тим општинама основани и опремељни Омладински простори и Инфо кутак за младе.
Циљ пројекта Перспективе за младе у руралним срединам у Србији је да се унапреде економске, социјалне и културне могућности за младе узраста од 15 до 30 година а до 40 година у случају осетљивих група (повратници, жене и етничке мањине) у селима 11 округа и 19 општина у којима се пројекат спроводи.