
Подношење пријаве за утврђивање основа за плаћање локалне комуналне таксе за 2014. годину
27. februara 2014.
Народна библиотека организује предавање на тему „Античка историја Срба“
10. oktobra 2016.У селу Игришту, код Куршумлије, уз највише државне и војне почасти, свечано је откривен споменик легендарном Другом пешадијском пуку „Књаз Михајло“, који је у ратовима од 1912. до 1918. године стекао бесмртну славу.
Овој јединственој светковини, којом су исписане странице славне српске историје, присуствовали су представници – Војске Србије, Општине Куршумлија, Удружења „Гвоздени пук“, Савеза бораца, средства јавног информисања, мештани Игришта и околних села, грађани слободарске Топлице и устаничке Косанице.
О јунацима „Топличког Гвозденог пука“, најелитније јединице у српској војсци, академик Васа Чубриловић каже:
„Србија је у Топличком округу збринула десетине хиљада досељеника, а они су се својој домовини одужили на најбољи начин, дали су јој најбољи и најхрабрији пук њене војске – Други пешадијски пук првог позива „Књаз Михајло“, једини пук са почасним називом „Гвоздени пук“. Његов Трећи батаљон, Косанички батаљон, био је ударна песница и оштро копље које је пробијало све препреке.“
У њихову част и у знак сећања на 17 ратника из поткопаоничког Игришта, подигнут је велелепни споменик, кога су овом приликом свечано открили председник Општине Куршумлија – Радољуб Видић, командант Копнене војске Србије генерал – потпуковник Милосав Симовић и један од иницијатора трајног обележја успомене на „Гвоздени пук“, предсеник Удружења грађана „Топлички Гвоздени пук“ – Радослав Петровић.
Када су 1912. године црквена звона објавила општу мобилизацију српске војске, 17 младића из овог села, загрљени пешице, певајући, отишли су пут својих мобилизацијских зборишта, удаљених 50 и више километара. Од њих 17, вратила су се само тројица. Није било куће без црног барјака. У знак сећања на ове храбре ратнике прво је засађено 17 оморика, а сада и подигнут споменик целом „Гвозденом пуку“, под чијом заставом су и преци мештана села Игришта ратовали, бранећи родни праг, село, достојанство, слободу златну од сунаца сјајнију и крст часни.
Присутне госте поздравили су – у име начелника Генералштаба Војске Србије Љубише Диковића, командант треће бригаде Копнене војске, бригадни генерал – Миле Јелић, виши кустос Народног музеја Топлице из Прокупља, који је за ову прилику припремио и изложбу фотографија и документације о „Гвозденом пуку“, историчар – Петко Марјановић и председник Општине Куршумлија – Радољуб Видић, уз богат културно – уметнички програм, у духу традиције нашег народа.
У име Удружења „Гвоздени пук Игриште“, један од покретача целе идеје – Живота Јевремовић, који се након пет деценија живота у Београду, вратио на своје огњиште у селу Игришту, симболично је предао кључ спомен – парка председнику Општине Куршумлија. За ову прилику написао је и песму „Село витезова“, коју је казивао уз гусле. Народ вели да кога гусле опевају – траје довека.
Након откривања, свештеници су вршили освећење споменика, уз помен погинулим јунацима „Гвозденог пука“, потом су представници бројних удружења и потомци положили цвеће. Припремљен је и свечани ручак у духу српске традиционалне кухиње.
На крају је из руку седамнаесторо деце полетело седамнаест голубова, у знак сећања на седамнаест ратника „Гвозденог пука“ из села Игришта.